nocturne to Data is [email protected]English • 17 days agoVehicles vs Cheesesopuli.xyzimagemessage-square64fedilinkarrow-up1461
arrow-up1461imageVehicles vs Cheesesopuli.xyznocturne to Data is [email protected]English • 17 days agomessage-square64fedilink
minus-square@[email protected]linkfedilinkEnglish1•16 days agoNo way does Paneer cost more per pound than Cheddar. You can literally make it at home with a cheese cloth.
minus-squarenocturneOPlinkfedilinkEnglish2•16 days agoI make paneer at home, and I can confirm in the states it is very expensive. Usually $10/pound.
No way does Paneer cost more per pound than Cheddar. You can literally make it at home with a cheese cloth.
I make paneer at home, and I can confirm in the states it is very expensive. Usually $10/pound.