@[email protected] to Mildly [email protected]English • 2 years agoMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.worldimagemessage-square183fedilinkarrow-up1387
arrow-up1387imageMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.world@[email protected] to Mildly [email protected]English • 2 years agomessage-square183fedilink
minus-squareTwoGemslinkfedilinkEnglish3•2 years agoYou miss the point. Food should not even cost this much. Even crappier “normal” food costs too much yet is still unhealthy. And OP could have specific food needs, you don’t know. So why should he have to pay more for a basic need.
minus-square@[email protected]linkfedilinkEnglish2•2 years agoWhat is the objectively correct price for this food?
You miss the point. Food should not even cost this much. Even crappier “normal” food costs too much yet is still unhealthy. And OP could have specific food needs, you don’t know. So why should he have to pay more for a basic need.
Rice and beans is food
What is the objectively correct price for this food?