masy/tłumu
Na Szmerze.
Jeśli czujesz, że musisz tak pytać, to lepiej się powstrzymać.
$ rm -rv /capitalism/*
Signal: Petros.63
https://petroskowo.pl/profile/8petros
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu
Kanako:
Bo ludzie Cię nie rozumieją. A jak zrozumieją, to uciekają z krzykiem.
Bohater komiczny. Czasem anarchistyczny, zawsze antypaństwowy i antykapitalistyczny.
masy/tłumu
Na Szmerze.
Jeśli czujesz, że musisz tak pytać, to lepiej się powstrzymać.
…dzięki czemu będzie prezydentem ludowym i bezpartyjnym.
Ten artykuł (i jego kontekst - OKO Press) jest pokazówką, jak internet wpływa na wyniki wyborów (i całą dynamikę społeczną). A końcówka, “trzeba tylko odpowiednio mocno wierzyć” to odklejka tygodnia, i próba zamazania problemu.
Jestem pewien, że Tobie jest bardziej przykro niż mi. Współczuję.
Also: https://informacjapubliczna.org/ pisze o BIP (sami mają RSS, ale nie występują na fedi) - można by to wprowadzić poprzez uzupełnienie wymagań co do BIP.
A może ktoś z parlamentarzystów/ek złoży interpelację w tej sprawie? Z kolei Gawkowski siedzi gdzieś na fedi AFAIK, może by go poszturchać osobiście? To, co opisujesz, to są taktyki opóźniające i rozpraszające energię, co oznacza, że nie mają żadnych argumentów na nie, i nie są gotowi ta konfrontację. Przyduszenie ich może zadziałać.
Rozwijaj, śmiało. :-)
Nie. Chodzi mi o to, że jeśli chcemy mieć np. pięć blogów pod Wordpressem, to instalujemy Wordpressa raz, z jednym (dużym) zestawem wtyczek, szablonów i czego tam jeszcze, a każda osoba blogująca sobie z nich wybiera i w ograniczonym zakresie konfiguruje własny blog. Bezpieczeństwo, aktualizacje i inne “grube” zarządzanie jest wykonywane z jednej konsoli (patrz obrazek). Największą taką instalacją jest oczywiście wordpress.com.
Z jednej strony oznacza to, że oczywiście kolektyw hostujący łatwo może każdemu pojedynczemu blogowi “wyciągnąć wtyczkę”, ale z drugiej - że stawianie kolejnych blogów oznacza niewielki jedynie przyrost zużycia zasobów serwera - a co najważniejsze pracy zespołu administrującego.
Z Ghostem i innymi “jednomiejscowymi” platformami jest inaczej. Pięć blogów ghostowych, to pięć oddzielnych instalacji, pięć oddzielnych konsol administracyjnych etc., etc.
Zainspirowałaś mnie, abym się przyjrzał bliżej Ghostowi. Dla określonych przez Ciebie potrzeb, wygląda to rzeczywiście najlepiej. UX jest jakby pomiędzy Wordpressem a DokuWiki. Z naszego punktu widzenia - budowy infrastruktury dla społeczności - wyklucza go całkowity brak możliwości tworzenia instancji wieloblogowych.
Przynajmniej na razie pozostaniemy przy Wordpressie.
Powolutku idziemy właśnie w stronę budowy takiej infrastruktury, jak opisałaś. Zaczynamy od siebie, ale osoby zaufane i chętne na early adopters są więcej niż mile widziane. To one właśnie określą, jak ta infrastruktura ma działać i wyglądać. Inaczej się nie da, jeśli chcemy niehierarchicznie i oddolnie. Zresztą, jeśli nie ma rzeczywistego zapotrzebowania, to nie ma sensu rozwijać tematu.
Darmowa, dobra, wygodna. Wybierz dwie z trzech. 😈 Możemy Ci postawić Wordpressa u nas na serwerze. domena Twoja, albo pod którąś naszą. Federacja działa w obie strony, RSSy też, dużo zasobów nie zeżre, bo to multisite. Jak będziesz miała, to się dorzucisz do hostingu.
Jakby ktoś porzebował (how-to dla inuxa), to idzie tak:
-platform xcb
Działa
Czy ktoś go już podpiął do KeePass XC? Niby wszystko jest, a nie łączy się. Coś musiałem przeoczyć…
Gość (z profilu na wikipedii i z listy artykułów) wygląda na kompetentnego. Nie rozumiem aluzji do jego wieku 🤷♂️
…bo chce Rosji w Polsce.
Odpowiedź redukcjonistyczna na tak wielu frontach, że nie wiem, od którego zacząć… TL;dr: nie.
A co za różnica kto wygrywa a kto przegrywa.
Wolność wypowiedzi idzie w pakiecie z akceptacją reakcji na te wypowiedzi. Eat your own dog food.